SocialDutch

Regering van Aruba presenteert nieuw beleid om meer huisvestingskansen te creëren

Gobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 6

De minister van Volkshuisvesting, Infrastructuur, Interne Zaken en Telecommunicatie, drs. Rene Herdé, heeft een nieuw beleidsdocument gepresenteerd voor de toewijzing van grond en het gebruik ervan voor de bouw van woningen. Het nieuwe beleid vormt een belangrijke stap in de modernisering van het huisvestingsbeleid, met als hoofddoel het creëren van een eerlijker, transparanter en efficiënter systeem ten behoeve van het volk van Aruba.

Het nieuwe beleid is ontstaan als antwoord op de groeiende vraag naar huisvesting, de schaarste aan beschikbare grond en de behoefte aan duidelijkere en transparante procedures. Daarnaast erkent de regering dat een groot deel van de Arubaanse gezinnen voor een financiële uitdaging staat om een eigen woning te realiseren, wat vraagt om een beleid dat is aangepast aan de huidige realiteit.

Minister Herdé benadrukte dat de visie van de regering gebaseerd is op vijf fundamentele waarden: rechtvaardigheid, transparantie, wonen voor iedereen, efficiëntie en duurzaamheid. “Elke burger verdient een eerlijke kans op een woning die past bij zijn of haar behoeften. Dit beleid stelt de burger centraal en creëert duidelijke regels die het vertrouwen in de regering versterken,” aldus de minister.

Onder de belangrijkste wijzigingen van het nieuwe beleid is de introductie van een flexibeler systeem voor grondgebruik. Naast individuele woningen zal het beleid meer ruimte bieden voor woningbouwprojecten, appartementen en andere compacte huisvestingsoplossingen, om zo efficiënter om te gaan met de beperkte ruimte die Aruba heeft. Dit zal bijdragen aan een toename van het woningaanbod en een modernere en duurzamere ontwikkeling.

De regering verlengt ook de termijn voor het indienen van financieringsdocumenten na een voorreservering. In plaats van 30 dagen krijgen aanvragers 60 dagen de tijd om aan de vereisten te voldoen, wat meer kans biedt om financiering rond te krijgen zonder de voorreservering te verliezen.

Voor percelen van 500 vierkante meter of minder wijzigt het nieuwe beleid de bouwcriteria door zich te richten op een minimale woonoppervlakte van 60 vierkante meter, in plaats van een vast bebouwingspercentage. Voor grotere percelen wordt het maximale bebouwingspercentage van 30% verlaagd naar 20% om meer groenvoorzieningen, een betere woonomgeving en een verantwoordelijker gebruik van de ruimte te bevorderen.

Als onderdeel van de hervorming introduceert de regering ook maatregelen om speculatie tegen te gaan en te voorkomen dat grond voor zakelijke doeleinden wordt gebruikt. Overheidsgrond is bedoeld om Arubaanse gezinnen een thuis te bieden en niet voor handel of financieel gewin. Daarom bevat het beleid beperkingen op de overdracht van grond en woningen in bepaalde situaties, evenals beperkingen op overdracht aan personen die geen ingezetene van Aruba zijn.

Volgens minister Herdé vertegenwoordigt deze hervorming een fundamentele verandering in de manier waarop Aruba in de toekomst grond zal uitgeven. “We maken een einde aan een systeem dat niet altijd inspeelt op de huidige behoeften. Met het nieuwe beleid creëren we meer kansen voor gezinnen, meer transparantie in de procedures en een verantwoordelijker gebruik van grond.”

De regering van Aruba nodigt de gemeenschap uit om kennis te nemen van de wijzigingen in het beleidsdocument en bevestigt haar inzet om te blijven samenwerken met alle betrokkenen om een Aruba te realiseren waar meer gezinnen hun droom van een eigen woning kunnen verwezenlijken.

Gobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 8 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 5 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 9 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 7Gobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 2 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 1 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 10 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 11 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 4 ScaledGobierno Di Aruba A Presenta Un Maneho Nobo Pa Crea Mas Oportunidad Di Vivienda 3 Scaled

Related posts

Man en waterscooter vermist op zee

EA News Author

BONAIRE: Politieberichten van maandag 22 april tot en met woensdag 24 april 2024

EA News Author

MEP-leider Evelyn Wever-Croes: Onze Status Aparte, Volkslied en Vlag zijn heilig

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message