Lokaal/ArubaDutch

Leef goed met elkaar, en eer god

Pastor 1

Wanneer we goed met elkaar leven, vooral in ons gezin, in ons huis, geven we eer aan de Heer, omdat de Heer ons opdraagt om elkaar lief te hebben. (Hebreeën 12:14).

Materialisme heeft ervoor gezorgd dat mensen meer van geld houden dan van God, en in dezelfde adem meer van geld houden dan van mensen. We kunnen zien hoeveel schade die denkwijzen aanrichten. Zodra mensen God aan de kant schuiven en de last van de wereld op hun eigen schouders nemen, zijn de gevolgen hard voor de mens.

Jezus zei: “Kom naar Mij toe, allen die vermoeid en belast bent.” Dit geldt niet alleen voor volwassenen, maar ook voor kinderen en voor de jeugd, want de vijand respecteert geen leeftijd. Daarom moeten wij als ouders onze kinderen leiden op de weg van God, omdat de duivel op de loer ligt, en de zonde ook op de loer ligt.

We moeten onze kinderen niet alleen opvoeden met woorden en discipline, maar ons leven als ouder moet een levend voorbeeld zijn van wat we hen vertellen en leren. Zo horen ze niet alleen woorden, maar zien ze in ons als ouders daden die God eren en die onze liefde voor hen uitdrukken.

Er zijn dingen waar we als ouders rekening mee moeten houden, want de gezinsband is een kwetsbare band die heel snel gekwetst kan worden, waardoor er ergens een trauma achterblijft. We weten nooit of wat er vele jaren geleden is gebeurd, vandaag de dag negatieve vruchten afwerpt omdat iemand in het gezin gekwetst is geraakt—diegene heeft iets gezien, gehoord of ervaren dat hij of zij niet kan vergeten. Daarom moet ons leven als ouder God eren.

Hebreeën 13:4 zegt: Laat het huwelijk bij allen in ere zijn en het huwelijksbed onbezoedeld, want ontuchtplegers en overspeligen zal God oordelen. Laat uw levenswandel vrij zijn van geldzucht, wees tevreden met wat u hebt. Want Hij heeft Zelf gezegd: Ik zal u beslist niet loslaten en Ik zal u beslist niet verlaten.

De gevolgen van overspel, misbruik/mishandeling, echtscheiding, enz. zijn niet gering. Het is niet zomaar een periode van scheiding, maar iets dat zijn effect blijft hebben op het gezin. Wanneer een huwelijk wordt verbroken, is er iets heiligs en gewijd van God geschonden, want het huwelijk is tussen de man, de vrouw en God. Daarom moet men op geen enkele wijze spelen met het huwelijk, want er zijn gevolgen voor vandaag en morgen.

Onze kinderen zijn een geschenk van God, de vrucht van de schoot is een beloning (Psalm 127:3). Ze zijn er om opgevoed, liefgehad en geleid te worden op de goede weg, want dat is onze plicht als ouder, en het is een gebod van God (Psalm 128).

In Jozua 24:15 staat geschreven: Wat mij en mijn huis betreft, wij zullen de HEERE dienen.

Nu de tijden tegenwoordig modern zijn geworden, laat niemand bang of beschaamd zijn om dat te zeggen, want dat is de realiteit van het leven. Waar een huis geen eer geeft aan God en de Heer niet dient, ontbreekt het dat huis aan vrede en rust.

Kijk niet naar de grootte van je huis, en ook niet naar hoe luxueus je leeft. Het maakt niet uit of je een herenhuis, een appartement of een hut hebt; zorg ervoor dat in jouw huis de naam van God in alles wordt verhoogd. Want een huis dat God eert, een gezin dat God eert, leeft onder de bescherming van God, leeft onder de vleugel en de schaduw van de Allerhoogste, en hun bescherming is er te allen tijde, en er is veiligheid.

Related posts

OM : Zaak Flamingo

EA News Author

Zoektocht naar vermiste duiker

EA News Author

MEP-fractie doet verslag van internetconsultatie Rijkswet HOFA

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message