Maandagmiddag heeft premier Mike Eman contact opgenomen met Marylaine Lopez, rampencoördinator van het Arubaanse Rode Kruis, die zich in Caracas bevindt samen met de eerste humanitaire delegatie uit Aruba om hulp te bieden na de krachtige aardbeving die de regio La Guaira, Venezuela, heeft getroffen. Tijdens het gesprek liet Lopez weten dat het team van 11 vrijwilligers samenwerkt met verschillende internationale hulporganisaties in het getroffen gebied.
Tijdens het videogesprek merkte mevrouw Lopez op dat er nog enkele matige naschokken (aftershocks) werden geregistreerd, maar volgens haar maken alle leden van de delegatie het goed en worden de werkzaamheden normaal voortgezet. “Het feit dat we samen met verschillende andere landen gestationeerd zijn en dat we de nodige steun hebben, geeft ons veel rust. We zijn volledig veilig,” meldde Lopez aan premier Eman, die alle ontwikkelingen vanuit Aruba nauwgezet volgt. De rampencoördinator legde uit dat het Arubaanse team al met zijn werk is begonnen. Momenteel beheren zij een noodapotheek, waar ze al meer dan 100 patiënten hebben geholpen met de uitgifte van medicijnen en medische basiszorg. Daarnaast boden de Arubaanse vrijwilligers ‘s nachts ondersteuning op de triage-afdeling van een tijdelijk ziekenhuis, waar ongeveer 360 patiënten langskwamen voor medische hulp.
Premier Eman bedankte de vrijwilligers voor hun toewijding en deelde met hen dat het Arubaanse volk hun werk met grote trots volgt. “We hebben veel positieve reacties ontvangen vanaf het moment dat we afscheid van jullie hebben genomen op de luchthaven. Aruba heeft diep respect voor de geweldige inspanning die jullie leveren om het Venezolaanse volk te helpen,” zei premier Eman via het videogesprek. Hij gaf ook aan dat de regering de situatie nauwlettend blijft volgen en dat de voorbereidingen voor het sturen van een volgende delegatie, met artsen, specialisten en chirurgen, worden voortgezet in nauwe coördinatie met het Venezolaanse Rode Kruis.
Marylaine Lopez bevestigde dat het moreel van het team hoog is en dat zij gefocust blijven op hun missie om hulp te bieden aan de mensen die dit het hardst nodig hebben. De Arubaanse overheid blijft permanent in contact met de delegatie in Venezuela en blijft de volgende fase coördineren van de humanitaire hulp die Aruba aan het Venezolaanse volk biedt.








