Lokaal/ArubaDutch

Themis Institute presenteert aanbevelingen om het bestuur van staatsnutsbedrijven te versterken

Minjus Themis Institute4

Onlangs heeft de minister van Justitie, Integratie, Openbaar Vervoer en Energie, mr. drs. Arthur Dowers, vergezeld door zijn juridische team, een presentatie bijgewoond bij Utilities Aruba N.V. over aanbevelingen om de statuten van staatsnutsbedrijven te actualiseren en te versterken.

Tijdens de bijeenkomst presenteerden mr. dr. Aubrich Bakhuis, directeur van het Themis Institute for Governance and Leadership, samen met prof. dr. Frank Kunneman, medeoprichter van het Themis Institute, een reeks strategische aanbevelingen gericht op het verbeteren van het governancekader van deze staatsentiteiten. De aanbevelingen zijn erop gericht om zowel de rol en verantwoordelijkheden van de Raad van Commissarissen als de positie en bevoegdheid van de aandeelhouders te versterken.

Het Themis Institute for Governance and Leadership is een academisch en professioneel instituut dat gespecialiseerd is in bestuur, leiderschap, constitutioneel recht en institutionele ontwikkeling. Het instituut beschikt over erkende experts, waaronder juristen, academici en specialisten op het gebied van corporate governance, die regelmatig bijdragen aan de formulering van overheidsbeleid en institutionele hervormingen binnen het Koninkrijk der Nederlanden en het Caribisch gebied.

Minister Dowers heeft, in zijn hoedanigheid van vertegenwoordiger van de overheid als meerderheidsaandeelhouder van de nutsbedrijven, een uitgebreide toelichting gekregen op de voorgestelde wijzigingen. De aanbevelingen hebben tot doel transparantie, verantwoording en effectiviteit in het beheer van de overheidsentiteiten te bevorderen, zodat zij het publiek belang op een verantwoorde en duurzame manier kunnen blijven dienen.

Minister Dowers sprak zijn waardering uit voor de bijdrage van het Themis Institute en benadrukte het belang van het versterken van onze staatsbedrijven, aangezien zij een cruciale rol spelen in de economische ontwikkeling en het welzijn van Aruba.

Minjus Themis Institute3Minjus Themis Institute2Minjus Themis Institute1

Related posts

Nieuwjaarsspeech gezaghebber

EA News Author

Bonaire Trolley neemt ouderen mee op tour

EA News Author

‘Avond bij Volle Maan’ op zaterdag 9 augustus 2025 bij Kunuku Copa Cabana van Nolly Oleana, Kaminda Roi Lamunchi met het thema ‘Het kunukuleven toen en nu’

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message