DutchBonaire

Tekenen van een samenwerkingsovereenkomst tussen Omgevingsdienst Nederland en openbaar lichaam Bonaire

Dth 1

Het Openbaar Lichaam Bonaire heeft het initiatief genomen om het Vergunningen-, Toezicht- en Handhavingsstelsel (VTH) verder te versterken en heeft daartoe een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Omgevingsdienst Nederland (ODNL).

De overeenkomst is namens het Openbaar Lichaam Bonaire ondertekend door de gezaghebber van Bonaire en namens ODNL door de voorzitter. De ondersteuning van ODNL richt zich op de uitvoering van VTH-taken binnen de directies Toezicht en Handhaving (DTH) en Ruimte & Ontwikkeling (DRO).
De overeenkomst sluit aan bij het Bestuursakkoord en vormt een belangrijke stap in de verdere professionalisering van het VTH-stelsel op Bonaire. ODNL levert tactische en operationele ondersteuning aan DRO en DTH.

Een belangrijk uitgangspunt van de overeenkomst is het investeren in lokale capaciteitsopbouw. De inzet van ODNL is gericht op kennisoverdracht, opleiding en begeleiding van medewerkers, zodat de VTH-taken op termijn steeds meer zelfstandig en duurzaam door Bonaire kunnen worden uitgevoerd.
De overeenkomst heeft een looptijd van twee jaar en treedt in werking per 1 januari 2026.

Related posts

De begroting voor 2026 is op tijd ingediend, maar de agenda van het parlement van Aruba is erg strak

EA News Author

46% van de bevolking op Aruba lijdt aan obesitas, focus moet verleggen naar preventie

EA News Author

In totaal namen acht teams deel aan de Frenchie’s Paseo Herencia Halloween Quiz 2025

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message