Lokaal/ArubaDutch

Kracht voor het Gezin – Het plan van God voor jouw leven

Whatsapp Image 2025 11 04 At 11.47.50 Am

Het Woord van God zegt dat de dief (de duivel) alleen komt om te stelen, te doden en te vernietigen. Maar Ik ben gekomen zodat zij leven hebben, en het in overvloed hebben. Ik ben de goede herder; de goede herder geeft zijn leven voor de schapen. (Johannes 10:10-11)

We moeten ons leven met wijsheid leven, zodat we het doel van God voor ons leven kennen. Zo kunnen we begrijpen dat wanneer dingen niet goed gaan, die dingen niet van God komen.

God zal je nooit op een pad zetten om te struikelen of je leven te vernietigen. God zal je nooit naar mislukking leiden, want Hij houdt van je met een eeuwige liefde en toont voortdurend barmhartigheid in je leven.

Jonge mensen, God wil niet dat jullie een miserabel leven leiden — een leven van schaamte of immoraliteit — want God vindt geen vreugde in kwaad, want God is goed, en God is liefde.

Daarom moeten jongeren begrijpen dat zaken zoals hekserij, drugs, alcohol, immoraliteit en seksuele zonden niet van God komen. Die komen van de vijand, die je wil vernietigen zodat je het doel van God voor jouw leven niet bereikt.

God heeft de mens en de vrouw geschapen — dat ben jij, Zijn schepping — naar Zijn beeld en gelijkenis. Jij bent het kostbare oogappel van God. God houdt van je. Jezus Christus gaf Zijn leven voor jou. Daarom moet je niets middelmatigs in je leven accepteren, want God heeft jou je identiteit gegeven.

Je bent niet op deze wereld zodat de duivel met jou kan spelen als een jojo. Je bent hier omdat er geschreven staat:
“Want Ik weet welke plannen Ik voor jullie heb,” verklaart de HEER, “plannen voor voorspoed en niet voor onheil, om jullie een hoopvolle toekomst te geven. Dan zullen jullie Mij aanroepen, tot Mij bidden, en Ik zal naar jullie luisteren.” (Jeremia 29:11-12)

Het plan van God heeft altijd een goede toekomst in zich. Gods plan leidt mensen nooit achteruit. God heeft nooit plannen om mensen dieven te maken, om hen schaamteloos te laten worden of hun eigenwaarde te laten verliezen. Wanneer zulke dingen in je leven gebeuren, moet je dringend God zoeken, want Hij heeft een goed plan voor jouw leven.

“Want wij zijn Gods maaksel, geschapen in Christus Jezus om goede werken te doen, die God van tevoren heeft voorbereid, opdat wij daarin zouden wandelen.” (Efeziërs 2:10)

Het is tijd dat alle jongeren hun ogen openen en de wil van God voor hun leven begrijpen, want de vijand vermomt zich in vele vormen om jongeren in verleiding te brengen en zo op een pad van vernietiging te leiden. Daarom moeten wij als volwassenen alles doen om onze kinderen op te voeden in de weg van de Heer.

Zoals geschreven staat in Jakobus 1:13-15:
“Laat niemand zeggen wanneer hij verzocht wordt: ‘Ik word door God verzocht.’ Want God kan niet door het kwaad verzocht worden, en Hij verzoekt zelf niemand. Maar ieder mens wordt verzocht als hij door zijn eigen begeerte wordt meegesleept en verlokt. Daarna, wanneer de begeerte bevrucht is, baart zij zonde, en de zonde, wanneer zij volgroeid is, baart de dood.”

Let dus goed op met wie je omgaat, want:
“Slechte omgang bederft goede zeden.” (1 Korintiërs 15:33)

Het plan van God voor jouw leven is goedheid.

Geschreven door Pastor Marcel Balootjeh

Related posts

Voor het eerst snelrecht in Aruba

EA News Author

Drie personen erkend als ambassadeurs van Bonaire in maart 2025

EA News Author

Drugs aangetroffen tijdens onderzoek in beslag genomen boot

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message