De inschrijvingen voor de volgende editie van het Playa Film Festival zijn geopend. De zesde editie van het festival zal in het teken staan van de viering van 50 jaar Arubaans Volkslied en Vlag, met diverse creatieve activiteiten.
Een van de hoogtepunten is ‘Mi baranca stima’ (“Mijn geliefde rots”), een filmworkshop en wedstrijd speciaal ontworpen voor middelbare scholen. Leerlingen leren hoe ze een mini-documentaire kunnen maken waarin ze hun liefde voor Aruba uitdrukken. Alle ingezonden documentaires zullen vertoond worden tijdens Playa, waar een vakjury de winnaar van de beste ‘Mi baranca stima’-documentaire zal kiezen.
Bij de meest recente schoolcompetitie van Playa won EPB San Nicolas de prijs voor het beste korte schoolverhaal. Middelbare scholen die willen deelnemen kunnen een e-mail sturen naar info@cinearuba.com voor meer informatie.
De ‘Di Aruba’-competitiecategorie keert terug, met de nadruk op originele films die de Arubaanse cultuur promoten. Deze categorie richt zich op Papiamentstalige producties en authentieke verhalen die hun wereldpremière beleven op het Playa Film Festival. Binnen deze competitie worden drie prijzen uitgereikt: Beste Arubaanse Korte Film, Beste Authentieke Arubaanse Verhaal en Uitmuntende Arubaanse Acteerprestatie.
Afgelopen jaar won Blachinan Blanco van Ronney Dotel de publieksprijs voor de beste Arubaanse korte film.
Het thema voor Playa 2026 is “Aruba Dushi Tera”, met speciale aandacht voor het volkslied en de vlag. De visuele stijl van het festival zal de kleuren van Aruba’s vlag weerspiegelen: blauw en geel.
Het festival introduceert daarnaast nieuwe competitiecategorieën naast de populaire Kingdom of Shorts, de meest bezochte sectie van Playa. Tijdens de vijfde editie waren beide vertoningen van Kingdom of Shorts volledig uitverkocht.
De film Sunny van German Gruber Jr. uit Curaçao won toen alle prijzen, waaronder die voor beste korte film.
De Kingdom of Shorts-categorie is bedoeld voor korte films uit Aruba, Curaçao, Bonaire, Sint Maarten, Saba, Sint Eustatius en Nederland die hun Arubaanse première beleven tijdens het Playa Film Festival.
Filmmakers kunnen zich tot eind juni 2026 inschrijven voor deelname. Inzendingen worden uitsluitend geaccepteerd via FilmFreeway. Een inzending garandeert geen plaats in het festivalprogramma. Playa volgt dezelfde selectieprocedure als internationale festivals: alle films worden beoordeeld, en uiteindelijk worden de meest relevante geselecteerd voor het officiële programma.
Voor inschrijving en gedetailleerde informatie: filmfreeway.com/playafilmfestival.
Het wordt aanbevolen om alle informatie zorgvuldig te lezen vóór inschrijving, aangezien er ook online vertoningen gepland zijn voor volgend jaar.
Het festival keert terug in het eerste weekend van oktober volgend jaar bij Caribbean Cinemas.
De inschrijving voor lokale fictie- en documentairefilms is volledig gratis.
Press release: Fundacion CINEARUBA




