DutchBonaire

Olb koopt plantage fontein om het terug te geven aan het eiland

Fontein

Het openbaar lichaam Bonaire (OLB) koopt Plantage Fontein terug. Hiervoor heeft het OLB en het Rijk middelen ter beschikking gesteld. Het behoud en herstel van natuurlijke en culturele waarden is van groot belang voor Bonaire. De aankoop van Plantage Fontein is hierin een belangrijke stap. 

Woensdag 4 oktober zal de Minister voor Natuur en Stikstof Christianne van der Wal-Zeggelink en de Gedeputeerden Hennyson Thielman, James Kroon en Jolinda Craane tijdens de persconferentie het doel van de aankoop toelichten.

Plantage Fontein speelde in het verleden een belangrijke rol op het gebied van recreatie, landbouw en watervoorziening voor vee. Het gebied kent een rijke geschiedenis omdat het de lokale bevolking waardevolle bronnen bood. Het OLB is al jaren bezig met de koop en heeft hierover verschillende gesprekken gevoerd met de eigenaar.   

De aankoop van Plantage Fontein is een vergelijkbare bijzondere mijlpaal met indertijd de aankoop van Klein Bonaire. Een aankoop met oog voor de Bonairiaanse natuur en cultuur. 

Related posts

BONAIRE: Politieberichten van maandag 22 april tot en met woensdag 24 april 2024

EA News Author

Otmar Oduber (politicus): Na 40-45 jaar dat de raffinaderij gesloten was in 1985/1986 is bijna een hele stad in San Nicolas dood

EA News Author

Het Turning the Tide-project, dat is gewijd aan het herstel van koraal en mangroves in Aruba, is gestart voor een periode van 15 maanden

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message