Sint MaartenDutch

Minister Connor geeft het goede voorbeeld tijdens bewustwordingsactiviteiten rond prostaatkanker

Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 5

Minister van Volksgezondheid, Sociale Ontwikkeling en Arbeid Claret Connor heeft op zaterdag 19 september 2026 een volledige dag gewijd aan de gezondheid van de man. Hij nam deel aan twee belangrijke initiatieven rond prostaatkanker om mannen op Sint Maarten aan te moedigen meer verantwoordelijkheid te nemen voor hun gezondheid.

De minister, vergezeld door de twee mannelijke leden van zijn kabinet, sloot zich aan bij de campagne “Man UP, Check UP” en liet een PSA-test uitvoeren bij NAPA Auto Parts aan de A. Th. Illidge Road. De campagne moedigt mannen aan om proactief met hun gezondheid om te gaan door middel van vroegtijdige opsporing, educatie en regelmatige controles.

Het goede voorbeeld geven

Minister Connor benadrukte dat zijn deelname verder ging dan enkel het ondersteunen van de campagne:

“Als leiders moeten we bereid zijn het goede voorbeeld te geven. We kunnen mannen niet aanmoedigen om voor hun gezondheid te zorgen als we niet bereid zijn hetzelfde te doen.”

Het deed hem goed om mannen uit alle lagen van de bevolking in de rij te zien staan. Toen hij vernam dat al meer dan 500 mannen waren getest binnen de campagne, noemde hij dit een bemoedigend signaal dat het belang van laagdrempelige screening onderstreept.

Meer mogelijkheden voor onderzoek

De minister benadrukte dat de mogelijkheden niet ophouden bij de screening van zaterdag. Op vrijdag 25 september vinden er aanvullende PSA-screenings plaats in het St. Maarten Medical Center (SMMC). Hij roept mannen op om niet te wachten tot ze klachten krijgen, maar gebruik te maken van de komende data in deze bewustwordingsmaand.

Van screening naar gesprek

’s Avonds nam de minister deel aan “Let’s Talk About Sex 4 – Prostate Cancer Awareness”, een mannenavond georganiseerd door de ELEKTRAlytes Foundation en de Positive Foundation. Het evenement bracht mannen samen in een informele setting voor voorlichting en een open gesprek over gezondheid.

Erkenning voor zorgprofessionals en partners

Minister Connor sprak zijn waardering uit voor de deskundigen in het panel:

Dr. Diego Ramos, Uroloog (SMMC)

Dr. Carlos Rojas, Uroloog (SMMC)

Karen Eusebius, Diëtist

Solens Dornezon, Health & Fitness Coach

Daarnaast bedankte hij de medewerkers van de Collective Prevention Service (CPS) en de Sint Maarten Lions Club voor het beschikbaar stellen van hun clubhuis.

Een gedeelde verantwoordelijkheid

Tot slot benadrukte de minister dat mannengezondheid een gezamenlijke taak is van overheid, zorgverleners, organisaties én burgers:

“Het doel is niet alleen om langer te leven. Het doel is om er te zijn — gezond, aanwezig en sterk — voor de mensen die van ons afhankelijk zijn en van wie we houden.”

Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 6Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 1Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 2Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 3Ministro Connor Lidera Con El Ejemplo En Las Actividades De Concientizacion Sobre El Cancer De Prostata 4

Related posts

Leden van FAVI tonen hun kunst via fotografie

EA News Author

Raad voor de rechtshandhaving luidt de noodklok bij de Staten en de Rijksministerraad over de Point Blanche gevangenis en huis van bewaring

EA News Author

Alle vergunningsaanvragen beginnen zonder uitzondering te draaien wanneer de betaling wordt verwerkt

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message