Voormalig minister en voormalig parlementslid de heer Otmar Oduber heeft kennisgenomen van het laatste persbericht van het Openbaar Ministerie deze week en kon niet zonder reactie blijven. Hij ontmaskert de manipulatie en machtsmisbruik die deze instantie meer dan vijf jaar heeft toegepast en blijft toepassen. Het toont duidelijk wat het daadwerkelijke doel is van de onderzoeken die het Openbaar Ministerie uitvoert.
PERSBERICHT VAN HET OM
In zijn laatste persbericht van afgelopen maandag verstrekt het Openbaar Ministerie onjuiste informatie en suggereert het verschillende zaken met als doel zichzelf te beschermen of de gemeenschap verkeerd te informeren, een praktijk die de laatste tijd in meerdere zaken behoorlijk gebruikelijk is geworden.
In dat persbericht beginnen zij met de woorden: “In deze GROTE zaak…”, waarmee zij de gemeenschap verkeerd informeren en zelfs hun eigen vonnis van de rechter in Eerste Aanleg tegenspreken, waarin letterlijk staat:
“In het voordeel van de verdachte houdt het gerecht rekening met het tijdsverloop, de enorme publiciteit die de zaak met zich heeft meegebracht, en dat de zaak door het Openbaar Ministerie AANVANKELIJK ZWAARDER is gepresenteerd dan uiteindelijk is aangebracht.”
Hieruit blijkt duidelijk dat het Openbaar Ministerie het vonnis manipuleert en de gemeenschap verkeerde informatie geeft.
Ook stelt het OM in het persbericht dat: “Voor ENKELE feiten… hij is vrijgesproken”, waarmee zij de realiteit van het vonnis van de Eerste Aanleg verdraaien. Het daadwerkelijke overzicht is als volgt:
Overzicht van het vonnis van het Gerecht in Eerste Aanleg – Strafzaak Otmar ODUBER
Feit 1 – ZD Malmok: oplichting
– Primair voltooid: vrijspraak
– Subsidiair poging: veroordeeld
Feit 2 – ZD Spookambtenaren: oplichting
– Voltooid Tiel: veroordeeld
– Voltooid Phillips: veroordeeld
– Voltooid Geerman: vrijspraak
Feit 3 – ZD Spookambtenaren: passieve omkoping
– Tiel: vrijspraak
– Geerman: vrijspraak
Feit 4 – ZD Esser: passieve omkoping
– Alle genoemde betrokkenen: vrijspraak
Feit 5 – Misbruik van functie
– ZD Malmok: veroordeeld
– ZD Spookambtenaren: Tiel & Geerman vrijspraak
– ZD Esser: alle betrokkenen vrijspraak
In totaal: 27 vrijspraken en 4 veroordelingen, wat moet worden beoordeeld zoals het hoort om aan te tonen dat altijd handelingen zijn verricht volgens wet en procedure, zoals die tot op de dag van vandaag gelden.
Dit toont aan dat de feiten en vonnissen in handen van het Openbaar Ministerie worden gebruikt met een subjectieve en kwaadaardige intentie. De zaak heeft niet alleen emotionele, financiële en sociale schade veroorzaakt aan de voormalig minister en parlementariër, maar ook aan 17 andere personen die meegetrokken werden in dit proces. Het heeft de bevolking bovendien miljoenen aan belastinggeld gekost in een vervolging die bijna zes jaar duurde.
Tot slot verzekert Oduber dat hij vertrouwen blijft houden in het gerechtelijk systeem, maar dat hetzelfde niet gezegd kan worden over het Openbaar Ministerie, ondanks dat hij de fundamenten van de trias politica respecteert. Uiteindelijk zal één of meerdere personen verantwoordelijk moeten worden gehouden voor deze misstanden.
Press release: Otmar Oduber
