Lokaal/ArubaDutch

Rocco Tjon (MEP): Het gebrek aan radar maakt van Aruba een ‘trekpleister’ voor criminele organisaties en heeft overvallen weer doen opleven

Rocco Tjon Mep La Falta De Radar Convierte A Aruba En Un Atractivo Para Organizaciones Criminales Y Ha Hecho Resurgir Los Atracos

Parlementslid voor de MEP-fractie en voormalig minister van Justitie, Rocco Tjon, heeft een ernstige waarschuwing geuit over de directe gevolgen die het uitvallen van de radars voor maritiem toezicht heeft voor de nationale veiligheid van Aruba.
Tjon legde uit dat het radarsysteem de eerste verdedigingslinie van het land is.

De hoofdfunctie is om in een vroeg stadium illegale boten te detecteren die de kusten van Aruba naderen, vooral de vaartuigen die gebruikmaken van ongebruikelijke routes of in de vroege ochtenduren varen. Deze vroege detectie stelt de autoriteiten, zoals de Kustwacht en de politie-eenheden op het land, in staat om onmiddellijk op te treden en de boten te onderscheppen om te voorkomen dat smokkelwaar ons eiland binnenkomt.

Het parlementslid merkte op dat deze illegale boten het voornaamste middel zijn dat criminele organisaties gebruiken om vuurwapens, drugs en mensenhandel binnen te brengen.

“Het simpele feit dat deze radars op dit moment niet werken, maakt van Aruba een ‘trekpleister’ voor deze criminele organisaties,” benadrukte Tjon, waarbij hij aangaf dat de kwetsbaarheid aan de kusten de deur wijd openzet voor meer structurele criminaliteit in de samenleving.

Volgens Tjon is de impact van het gebrek aan controle en de bezuinigingen in de netwerk- en justitiële sector al voelbaar in het dagelijks leven op Aruba. Hij onderstreepte dat dit geen eenvoudige politieke mening is, maar een realiteit waar de bevolking en de media dagelijks over berichten:

• Toeristisch gebied: Een recente overval op een juwelier op klaarlichte dag in de hotelzone.
• Transportsector: Taxichauffeurs die worden overvallen, aangevallen y mishandeld tijdens het uitvoeren van hun werk.
• Woningen: Criminelen die huizen binnendringen om overvallen en diefstallen te plegen.

Tjon sloot af met de opmerking dat het fenomeen van overvallen jarenlang vrijwel tot het verleden behoorde op Aruba, maar dat door een gebrek aan beleid, het ontbreken van onderhoudsgeld en het optreden van de huidige regering, dit fenomeen verontrustend genoeg weer de kop opsteekt. En dat terwijl de minister van Financiën tegelijkertijd 10% op het budget van Justitie heeft gekort.

Related posts

Nieuwe mobiele unit van Stichting HUNTO bereikt mensen die hulp het hardst nodig hebben

EA News Author

Is Nederland op de hoogte van de illegale manier waarop de AVP-FUTURO-regering het concept van de wet aan Nederland heeft overgedragen?

EA News Author

Waarschuwing voor reizigers en personen die terugkeren naar Aruba van vakantie

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message