Lokaal/ArubaDutch

Journalistiek seminar van RAPP onderstreept het belang van vertrouwen in de pers

Dsc04771

Om de dialoog over desinformatie te stimuleren en het vertrouwen in de pers te versterken, organiseerde Red Arubiano di Prensa Profesional (RAPP) de tweede editie van het seminar ‘Rebuilding Trust in Caribbean Media’. De focus lag op publieksinteractie, fact-checking en het mitigeren van digitale dreigingen.

Het Caribbean Journalism Seminar, dat plaatsvond op donderdag 26 september bij Impact Hub Aruba, weerspiegelde de huidige realiteit in het Caribisch gebied, waar desinformatie zich snel verspreidt en het publiek vertrouwen verliest in nieuwsvoorziening. Via presentaties en open dialoog riep RAPP journalisten op om samen te werken aan meer transparantie, sterke ethische standaarden en een hechtere band met de gemeenschap.

Sprekers (internationaal en lokaal):

Rosario Marina (Chequeado, Argentinië): Liet zien hoe fact-checking een cruciaal instrument is tegen desinformatie in de regio en hoe verificatie in het redactionele proces kan worden ingebed.

Vincent Smit (1Almere, Nederland): Deelde redactionele innovaties en community journalism-methoden die zorgen voor echte interactie met lokale doelgroepen en zo het vertrouwen helpen herstellen.

Paul Eelens (Cybersecurity Center of Excellence, Aruba): Legde de link uit tussen desinformatie en cybersecurity, en hoe digitale dreigingen het vertrouwen in informatie-uitwisseling kunnen ondermijnen.

Journalisten en andere aanwezigen namen actief deel met vragen en discussies, wat het belang benadrukte van het aanpakken van vertrouwen en desinformatie.

Met dank aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK), dat dit seminar mogelijk maakte.

Vervolg in 2025

Publieke serie: “Informatie onder Druk” – een reeks publieke dialogen waarin de gemeenschap haar stem kan laten horen over desinformatie, op 16, 23 en 28 oktober aan de Universiteit van Aruba.

Digital Bootcamp for Journalists – een intensieve training in digitale contentcreatie en het gebruik van AI, 20–26 oktober 2025, in het JFK Education Center.

Indien er journalisten of leden van de pers nog niet op onze contactlijst opgenomen zijn, stuur dan een e-mail voor meer informatie over RAPP en hoe u lid kunt worden naar rapp.aruba@gmail.com.
EINDE
Noot voor de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Red Arubiano di Prensa Profesional (RAPP) via rapp.aruba@gmail.com

Dsc04747 ScaledDsc04750 ScaledDsc04789 ScaledDsc04835 ScaledDsc04837 ScaledDsc04852 ScaledDsc04855 ScaledDsc04868 ScaledDsc04872 Scaled

Related posts

Samen werken aan een toekomst zonder huiselijk geweld en geweld tegen vrouwen– No Mas No More werkconferentie op Sint Maarten

EA News Author

Secretaris-generaal van Defensie op bezoek ABC-eilanden

EA News Author

E bahul di Clyde

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message