Lokaal/ArubaDutch

Olympische atleten delen hun ervaringen over de rol van sport in hun leven tijdens en na hun sportcarrière

Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.25 Pm

Tijdens de laatste workshop van het “Athletes’ Forum” van de Aruba Athletes’ Commission (AAC) hebben zes Arubaanse Olympische atleten een schat aan ervaringen en kennis gedeeld met de aanwezige jongeren. De atleten die aan het forum deelnamen, vertelden hoe hun leven eruitzag als topsporter en, in sommige gevallen, hoe zij de overgang maakten van een sportcarrière naar een professioneel leven.

In de eerste sessie werd gesproken met Monica Pimentel, Roshendra Vrolijk en Jan Roodzant. Alle drie vertelden zij over hun weg naar deelname aan de Olympische Spelen, wat deze ervaring voor hen betekende en hoe zij de overgang maakten van het leven als atleet naar dat van professionele jongvolwassenen. In alle drie de gevallen blijven zij bijdragen aan de sport, ofwel als trainer of in een andere rol.

Daarna werd gesproken met Daniella van den Berg, Allyson Ponson en Mikel Schreuders, die hun ervaringen als topsporter deelden en vertelden hoe sport hun leven gevormd heeft. Daniella en Allyson benadrukten dat belangrijke eigenschappen die je als atleet ontwikkelt — zoals discipline en structuur — hen vandaag de dag enorm helpen in hun professionele carrières. In tegenstelling tot de andere atleten blijft Mikel nog steeds actief en bevindt hij zich midden in zijn trainingsproces om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van LA2028. Hiermee zou Mikel mogelijk vier Olympische Spelen kunnen bereiken, wat hem de eerste Arubaanse atleet ooit zou maken die dit behaalt. Hij vertelde uitgebreid over zijn huidige ervaringen, zijn trainingen met een professioneel team in Arizona (Verenigde Staten) en hoe een typische dag als professioneel atleet eruitziet.

Tot slot kregen de aanwezige jongeren de kans om vragen te stellen aan alle zes atleten. Opvallend was dat veel vragen gericht waren op de mentale gezondheid van atleten. Hieruit bleek hoe belangrijk het is om dit onderwerp bespreekbaar te maken en dat, ondanks het feit dat deze atleten het hoogste sportniveau hebben bereikt, ook zij mentale uitdagingen kunnen hebben die aandacht verdienen.

Het Comité Olímpico Arubano (COA) bedankt alle Olympische atleten die aan deze sessie hebben deelgenomen en erkent het belang van het delen van kennis met de nieuwe generatie.
#TEAMARU
Press release: Comite Olimpico Arubano

Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.25 Pm

Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.25 Pm 1Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.25 Pm 2Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.26 PmWhatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.26 Pm 1Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.26 Pm 2Whatsapp Image 2025 11 17 At 1.48.26 Pm 3

Related posts

Aanhoudingen rijden onder invloed

EA News Author

Weersverwachting tot donderdag 21 march 2024

EA News Author

Bonaire nam deel aan SIDS4-conferentie

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message