Lokaal/ArubaDutch

Virginia: een Afefe verhaal

Virginia Een Afefe Verhaal

Schrijfster en documentaire maker, Ida Does-Chin-A-Loi heeft 2 exemplaren van haar nieuwe publicatie ‘Virginia: een Afefe verhaal’ kado gemaakt aan de bibliotheek op Aruba. Ze was er samen met het team van ‘Afefe stories’; illustratrice Daniele Nijboer, Ellen-Rose Kambel y Joan Windzak. Dit is een verhaal over de slavin Virginia.

Virginia woont op het eiland Aruba, in het Koninkrijk der Nederlanden. Haar leven is een voortdurende strijd want ze is gevangen in slavernij. Dag na dag ploetert ze op de aloëvelden, maar diep van binnen verlangt ze naar vrijheid. Ze wil dansen, gekleed in een sierlijke zachte jurk. Virginia is vastbesloten om haar droom te blijven volgen: vrij zijn, als de vogels hoog in de tropenlucht. En ze is niet alleen: Afefe, de magische wind schiet haar te hulp!

Virginia heeft echt bestaan. Ze is een inspiratie voor velen, ook voor Ida Does, Ellen-Rose Kambel, Daniëlle Nijboer en Joan Windzak. Zij bedachten de magische Afefe Stories over vrouwen die in koloniale slavernij moesten overleven. Virginia is het eerste verhaal van deze reeks.

Ida Does (Paramaribo, 1955), is een in Suriname geboren Nederlandse journalist, schrijver en documentairemaker. Na een loopbaan bij Omroep West als verslaggever, hoofdredacteur en programmadirecteur, begon ze met het maken van onafhankelijke films. In Aruba was zij chef-redactie van het dagblad Amigoe Aruba. 

Cover

Related posts

OM : Zaak Quetzal

EA News Author

Weersverwachting tot vrijdag 24 november 2023

EA News Author

Royal Caribbean Group lanceert zijn cruiseseizoen gericht op Latijns-Amerika

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message