DutchCaribishe Eilanden BES

Zr.Ms. Groningen onderschept ruim 500 kg cocaïne

Kustwacht 2

Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Groningen heeft op 13 en 25 februari twee drugstransporten onderschept in de Caribische Zee.

Zr.Ms. Groningen werd gedurende haar patrouille ingelicht over de twee go-fasts door een Amerikaans patrouillevliegtuig. Met de snelle onderscheppingsboot, de FRISC, met aan boord een gecombineerd team van de scheepsbemanning en US Coast Guard, dat aan boord van Zr.Ms. Groningen is geëmbarkeerd, werden de go-fasts achtervolgd. De eerste go-fast wist te ontsnappen, maar gooide hierbij wel zijn contrabande overboord die door de FRISC zijn opgepikt uit het water.

De verdachte smokkelaars aan boord van de tweede go-fast gaven zich pas over na waarschuwingsschoten vanuit de maritieme gevechtshelikopter NH-90.

De twee verdachten en de contrabande zijn overgedragen aan de Amerikaanse Kustwacht voor vervolging in de Verenigde Staten. In totaal is ruim 500 kilogram cocaïne in beslag genomen.

Zr.Ms. Groningen is vanaf januari 2025 als stationsschip Caribisch gebied actief in de regio en wisselt de samenwerking tijdens counter drugsoperaties af met de Kustwacht Caribisch Gebied en de Amerikaanse Kustwacht.

Kustwacht 1 Scaled

Related posts

Jeugdparlement is Geen Politieke Partij, maar een Platform voor Natievorming en de Ontwikkeling van Toekomstige Leiders voor Aruba

EA News Author

Eduard Pieters (PPA): “Geestelijke gezondheidszorg mag niet gefragmenteerd zijn of gedomineerd worden door persoonlijk ego”

EA News Author

Sint Maarten: Ministerie van Toerisme, Economische Zaken, Transport en Telecommunicatie (TEATT)

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message