Lokaal/ArubaDutch

Vier Caribische instructeurs ontvangen brevetspeld ‘Het Uiltje’

Kuater Instruktor Di Karibe Ta Risibi Pin Di Sertifikashon ‘Het Uiltje

De Koninklijke Marine heeft de brevetspeld tot Opleider, ‘Het Uiltje’, uitgereikt aan drie Curaçaose en één Arubaanse militair.

Drie Curaçaose en één Arubaanse opleider hebben vandaag de brevetspeld ‘Het Uiltje’ ontvangen en zijn nu startbekwaam om nieuwe rekruten op te leiden tot Caribisch militair. Ze geven onder meer vakken als infanterie exercitie, rechts- en wetkennis, kaart en kompas en schieten. Daarnaast kunnen zij ook vervolgopleidingen geven aan Caribische militairen.

Met deze uitreiking wordt het belang benadrukt van gekwalificeerde opleiders. Zij spelen een grote rol in de training en begeleiding van Caribische militairen, en hun inzet is van grote waarde voor zowel de Caribische regio als Nederland. De samenwerking tussen Caribische en Nederlandse militairen versterkt de regionale veiligheid en draagt bij aan een effectieve samenwerking in de toekomst.

Daarnaast kregen zeven Caribische militairen, waaronder deze vier, het certificaat ‘ECOD Assessor’, waarmee zij officieel bevoegd zijn om bij Caribische militairen Proeven van Bekwaamheid te mogen afnemen. Deze erkenningen benadrukken het belangrijke werk van de opleiders in het opleiden van nieuwe Caribische militairen voor de Koninklijke Marine.

Related posts

De film The Prime Ministers maakt indruk op Curaçao

EA News Author

Kustwacht en Korps Politie Aruba onderscheppen drugsboot met 9 personen aan boord

EA News Author

Discussie over de rol van minister Geoffrey Wever in relatie tot CAft wordt politieke schande in Nederland

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message