Lokaal/ArubaDutch

In de eerste editie van Cruise Connect APA ontmoet alle partners in de cruise-industrie

2Y1A4060

Recent vond de eerste Cruise Connect 2025 plaats, waar alle belangrijke belanghebbenden in de toeristische sector samenkwamen om informatie en ideeën uit te wisselen. Het evenement vond plaats in de ballroom van het Embassy Suites Hotel en werd bijgewoond door autoriteiten van de haven, toerisme, het Ministerie van Toerisme en andere overheidsafdelingen die een rol spelen in deze industrie, evenals duidelijk de commerciële partners, van grote en middelgrote bedrijven tot kleine ondernemingen. Samen bespraken ze de cijfers van dit jaar en anticipeerden ze op het huidige hoogseizoen.

Marc Figaroa, CEO van Aruba Ports Authority N.V. (APA), was trots op het evenement, de organisatie, de opkomst en vooral op de manier waarop partners informatie konden uitwisselen, strategieën konden aanpassen en gezamenlijke inspanningen konden leveren om de cruise-industrie veerkrachtiger te maken. Hij legde uit dat de eerste Cruise Connect gezamenlijk door APA en Aruba Tourism Authority werd georganiseerd. Tijdens het evenement ontmoetten en luisterden alle partners en stakeholders in de cruise-industrie naar elkaar. Het is de bedoeling om Cruise Connect jaarlijks te organiseren.

Voor APA is het belangrijk om onder andere informatie te delen met touroperators, taxi’s, transportbedrijven en kleine bedrijven die direct of indirect afhankelijk zijn van cruisetoerisme, over de ontwikkelingen die voor ons liggen. APA ontvangt veel informatie van de cruisemaatschappijen tijdens bijeenkomsten en het is ook belangrijk om partners te informeren over feedback die van de bestemming wordt ontvangen, zodat we allemaal kunnen samenwerken om Aruba een van de beste en meest populaire bestemmingen in het Caribisch gebied te houden.

Net als dit jaar, lijkt het volgende jaar ook positief voor cruisetoerisme. Tot nu toe geven de reserveringen aan dat ze die van 2025 zullen overtreffen. Het hoogseizoen is vol, maar er is nog ruimte om te werken aan het laagseizoen. Als men kijkt naar het laagseizoen van 2025, is er een groei ten opzichte van 2024, maar het blijft een uitdaging omdat het afhankelijk is van de cruisemaatschappijen zelf, aangezien tijdens dat seizoen schepen worden toegewezen aan andere regio’s zoals Alaska, het Balticum en de Middellandse Zee. Dit maakt het moeilijk om in deze maanden cruisers naar Aruba te krijgen omdat de vraag dan lager is.

ATA als strategische partner van APA
Patrick Melchior, Destination Services Manager bij ATA, benadrukte dat Cruise Connect een belangrijk platform is om informatie te bieden gericht op cruisetoerisme. Aruba Tourism Authority en Aruba Ports Authority N.V. organiseren samen conferenties en bijeenkomsten met cruisemaatschappijen. Daarom is Cruise Connect zeer belangrijk. De vraag naar Aruba blijft hoog en door goede samenwerking kunnen doelen worden bereikt en gewenste resultaten worden behaald.

Bedrijven afhankelijk van cruisetoerisme
Jonathan Harms, vertegenwoordiger van Pepe Margo Distillery, benadrukte dat het een kans was om informatie te verkrijgen over de cruise-industrie in Aruba. Tijdens de conferentie leerde hij wat toeristen zoeken en dat bezoekers vooral op zoek zijn naar ervaringen en authenticiteit. Voor Pepe Margo Distillery was de ontvangen informatie positief en bevestigde dat hun activiteiten marktpotentieel hebben. Toeristische groei biedt kansen voor inkomsten, maar moet op een duurzame manier gebeuren. Harms hoopt dat de groei ten goede komt aan iedereen.

Waardevolle informatie voor operationele aanpassing
Gino Winklaar, lid van het managementteam van het Department of Public Transport (DTP), woonde ook Cruise Connect bij. Het DTP houdt rekening met de capaciteit van toerisme en APA-projecties voor cruisetoerisme. DTP houdt toezicht op vergunningen voor openbaar vervoer, zoals taxi’s en bussen. APA richt zich op luxe toerisme, dus DTP moet nagaan of er mogelijk meer luxe vervoer nodig is. Daarnaast beoordeelt DTP de behoefte aan extra huurauto’s en of de taxicapaciteit voldoende is.

Politie voor veiligheid
Juan Tromp, hoofd van de toeristisch georiënteerde politie, legde uit dat de rol van de politie is om nauw samen te werken met APA en ATA om de veiligheid van toeristen bij het ontschepen te waarborgen. Veiligheid is een prioriteit voor de politie, en in de toekomst zal elk district een TOP-team hebben om veiligheid voor toeristen te garanderen. Het politiewerk omvat zowel land (veiligheid toeristen en havengebied) als water (veiligheid van cruiseschepen).

Over Aruba Ports Authority
Aruba Ports Authority N.V. werd opgericht in 1981. Het bedrijf is 100% eigendom van de overheid van Aruba en heeft 80 medewerkers in directe dienst. Het beheert de twee havens van Aruba: de cruiseterminal in Oranjestad en de goederenhaven in Barcadera, waar een operationele overeenkomst met ASTEC geldt. In 2024 beheerde APA 347 cruiseschepen in Oranjestad en 905 vrachtschepen in Barcadera (exclusief kleine bootjes en lancerdiensten), vergelijkbaar met pre-pandemische niveaus. Het bedrijf is stabiel en wordt geleid door Marc Figaroa.

2Y1A39792Y1A40622Y1A39642Y1A39672Y1A3953

Related posts

50 Jaar Dak, Expo ‘Jubilatoire’ in Lebuinus

EA News Author

Van der Burg: De Rijkswet HOFA is voor gelijkheid binnen het Koninkrijk – Aruba, Curaçao en Sint Maarten in hetzelfde jas

EA News Author

Officiele opening Directie Koninkrijksrelaties en Europese Unie markeert strategische stap voor de toekomst van Aruba

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message