CuracaoDutch

Marineschip Den Helder terug naar Nederland

Barku Di Marina Den Helder Ta Regresa Hulanda

Zr.Ms. Den Helder is gisteren vertrokken naar Nederland. Dit nieuwste bevoorradingsschip van de marine was sinds medio oktober in de Caribische wateren voor warmweerbeproevingen. Het schip keert nu terug naar Nederland om het gereedstellingstraject in 2026 volgens planning uit te kunnen voeren.

Na bezoeken aan Norfolk en New York besloot Defensie vorige week het schip terug te laten keren naar het Caribisch gebied. Als extra voorzorgsmaatregel was het schip daar beschikbaar voor bevoorrading. Defensie vult deze tijdelijke taak van Zr.Ms. Den Helder nu met andere middelen in. Daardoor kan het schip nu terug naar Nederland. Defensie blijft met schepen als Zr.Ms. Groningen en Zr.Ms. Pelikaan in het Caribisch gebied aanwezig. Ook heeft Nederland transportcapaciteit in het Koninkrijk achter de hand.

Als alles voorspoedig verloopt kan de bemanning de Kerstdagen thuis vieren. Daarna zet de marine de gereedstelling van het schip volgens planning voort.

Warm- en koudweerbeproevingen

De Koninklijke Marine heeft Zr.Ms. Den Helder op 1 oktober 2025 officieel in dienst gesteld. Daarna is aangevangen met training en gereedstelling. Het schip heeft de warmwaterbeproevingen in het Caribisch gebied inmiddels met succes afgerond. Deze beproevingen maakten onderdeel uit van het gereedstellingstraject. De hoge luchtvochtigheid en forse zeewatertemperatuur vormden de ideale omstandigheden om te testen hoe het schip en de installaties daarop reageren. Na de Kerst continueert de marine het gereedstellingstraject. Onder meer met koudweerbeproevingen. Het schip is daarna operationeel inzetbaar.

Related posts

Eerste Internationale Vergadering van dichters op Aruba

EA News Author

Minister Rene Herdé bezoekt Nederland om kennis en ervaring op te doen voor Arubaanse uitdagingen

EA News Author

Mariniers versterken samenwerking in Colombia

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message