NederlandDutch

Een historisch moment in het Europees Parlement: Stemming over de EU-migratiewet “stuur ze terug”

Whatsapp Image 2026 06 19 At 3.12.02 Pm

In de zaal van de EU is een wet aangenomen waarbij goedkeuring is verleend aan een plan om deportaties te verhogen. Europese parlementsleden hielden een stemming die tot doel heeft om deportaties binnen de gehele Europese Unie (EU) op te schroeven.

De stemming vond afgelopen woensdag plaats in het Europees Parlement, nadat de parlementsleden met 418 tegen 218 stemmen vóór het terugbrengen van deze controversiële maatregelen stemden, welke gericht zijn op het verhogen van de deportatie van zowel gedocumenteerde als ongedocumenteerde personen.

Deze hervormingen hebben veel kritiek gekregen van mensenrechtenorganisaties, waaronder Amnesty International France, die de plannen deze week het stempel “wreed en discriminerend” gaf. Ook hebben 16 experts van de Verenigde Naties (VN) onlangs een rapport uitgebracht waarin zij meer dan een dozijn manieren beschrijven waarop deze regels in strijd kunnen zijn met de internationale mensenrechten.

De plannen omvatten maatregelen waarbij mensen voor een periode van maximaal twee jaar kunnen worden vastgehouden, of naar detentiecentra buiten het continent (offshore) kunnen worden gestuurd, wat is omschreven als “zwarte gaten voor de mensenrechten”. Daarnaast banen de nieuwe regels de weg voor een immigratiecontrole in “ICE-stijl” (zoals die in de Verenigde Staten) in Europa. De situatie van illegaliteit en personen die hun land verlaten om naar een ander land te gaan, heeft geen positieve situatie gecreëerd voor de ontvangende landen. Velen komen met hun eigen gewoonten en overtreden de wetten van het land, waardoor het land telkens meer kosten aan hen moet besteden. Het recht van het land wordt met voeten getreden; dit geldt voor heel Europa, nu de wet is goedgekeurd.

Related posts

Minister Dowers: Personeelsituatie bij de Recherche Heeft de Volle Aandacht

EA News Author

Spirit Airlines arriveert in Aruba met feestelijke vrolijkheid

EA News Author

Activiteiten van de Week van de Dag van de Aarde op Saba

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message