Lokaal/ArubaDutch

Arubaanse scholieren gaan in het kader van Prinsjesdag met elkaar in debat over actuele onderwerpen binnen Aruba én het Koninkrijk

Estudiantes De Aruba Debaten Entre Si En El Marco De Prinsjesdag Sobre Temas Actuales De Aruba Y Del Reino 1

Wat betekent Prinsjesdag voor Aruba en welke onderwerpen uit de Nederlandse politiek raken ook de andere landen binnen het Koninkrijk? Ruim 170 leerlingen van Colegio Arubano en Colegio Nigel Matthew gingen hierover met elkaar in gesprek tijdens een speciale Prinsjesdagactiviteit, georganiseerd door de Vertegenwoordiging van Nederland in Aruba (VNO). De bijeenkomst vond plaats op 22 september bij Paseo Herencia, de tijdelijke locatie van Cas di Cultura.

Een week na Prinsjesdag in Nederland kregen de leerlingen eerst uitleg over de Troonrede, de Miljoenennota en de Rijksbegroting. Hoofd van de Vertegenwoordiger van Nederland in Aruba Vincent Storimans nam hen mee in de belangrijkste onderdelen en besprak de betekenis van Prinsjesdag voor Nederland en de landen binnen het Koninkrijk.

Ook de Arubaanse begroting kwam aan bod. Juriste en oud-leerling van Colegio Arubano Hellen van der Wal vertelde de leerlingen hoe een begroting tot stand komt en welke partijen daarbij betrokken zijn. Daarmee kregen zij meer inzicht in de politieke en bestuurlijke structuur van Aruba en de rol van de Staten bij het vaststellen van de begroting.

Daarna was het tijd voor het debat. Leerlingen van Colegio Arubano en Colegio Nigel Matthew gingen in groepjes met elkaar in discussie over verschillende actuele maatschappelijke en politieke thema’s. Daarbij kregen zij de opdracht om een standpunt te verdedigen, ook wanneer dit niet overeenkwam met hun eigen mening. De debatten werden beoordeeld door een jury bestaande uit oud-gouverneur van Aruba Fredis Refunjol, Hellen van der Wal, Vincent Storimans en Matthijs van Beusekom (senior beleidsmedewerker VNO).

VNO en de jury waren onder de indruk van de actieve en enthousiaste deelname van de leerlingen!

Estudiantes De Aruba Debaten Entre Si En El Marco De Prinsjesdag Sobre Temas Actuales De Aruba Y Del Reino 2 ScaledEstudiantes De Aruba Debaten Entre Si En El Marco De Prinsjesdag Sobre Temas Actuales De Aruba Y Del Reino 3 ScaledEstudiantes De Aruba Debaten Entre Si En El Marco De Prinsjesdag Sobre Temas Actuales De Aruba Y Del Reino 4 ScaledEstudiantes De Aruba Debaten Entre Si En El Marco De Prinsjesdag Sobre Temas Actuales De Aruba Y Del Reino 5 Scaled

Related posts

The Next Wave succesvol afgerond: jongeren van Jong Bonaire zetten stappen richting een gezondere toekomst

EA News Author

Man gearresteerd voor immorele handelingen met minderjarig

EA News Author

Parlementslid Xiomara Maduro: HOFA is een “onderonsje” van AVP-FUTURO geworden en het Volk wordt misleid

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message