Op uitnodiging van Stichting Rancho heeft een delegatie Aruba bezocht om actief deel te nemen aan het herdenkingsprogramma van Emancipatiedag, dat vorige week werd gevierd en op 1 juli tot nationale feestdag werd uitgeroepen. Als onderdeel van dit bezoek introduceerde Clifford Rosa, voorzitter van Stichting Rancho, de familie De Kom — Hiadees de Kom en Anthon de Kom, afstammelingen van de Surinaamse nationale held Anton de Kom en momenteel woonachtig in La Guajira — en María Isabel Cabarcas Aguilar, directeur van Revista SER Caribe en de stichting InspirARTE Aain, bij premier Mike Eman.
Tijdens de bijeenkomst overhandigde de delegatie de eerste gedrukte editie van Revista SER Caribe aan de premier. Ook presenteerden zij de tweede editie, die eerder digitaal werd gelanceerd tijdens het symposium “Brug tussen Generaties” aan de Universiteit van Aruba. De voorpagina van de nieuwste editie is opgedragen aan Ramón Todd Dandaré, die wordt erkend als een van de belangrijkste hoeders van onze taal, het Papiaments.
Daarnaast overhandigde de delegatie een officiële uitnodiging aan premier Mike Eman om deel te nemen aan het 15e Internationale Bolero Festival, dat plaatsvindt in Riohacha, Colombia, van 13 tot 16 november 2026.
Tijdens de ontmoeting werd ook informatie gedeeld over het werk dat Stichting Rancho en de stichting InspirARTE Aain verrichten om de culturele, taalkundige, academische, artistieke en literaire integratie tussen Aruba en La Guajira te versterken. Ook werden de resultaten van de Colombiaans-Nederlandse Caribische Ontmoeting “Mma Pe’ ipaasu” belicht, een initiatief ter herdenking van 200 jaar diplomatieke betrekkingen tussen het Koninkrijk der Nederlanden en Colombia.







