Lokaal/ArubaDutch

MEP-fractie aanwezig bij evenement van de Universiteit van Aruba ter gelegenheid van 75 jaar Universele Verklaring van de Rechten van de Mens

Whatsapp Image 2025 11 05 At 8.59.18 Am 1

In het kader van de wereldwijde herdenking van 75 jaar Universele Verklaring van de Rechten van de Mens (UVRM) hield de Universiteit van Aruba een evenement gewijd aan het belang en de toepassing van mensenrechten op Aruba. Namens de MEP-fractie waren de parlementariërs Evelyn Wever-Croes en Xiomara Maduro aanwezig.

Het evenement werd bijgewoond door mevrouw Jolien Schukking, rechter bij het Europees Hof van Justitie, die haar kennis en perspectief deelde over de fundamentele rol van mensenrechten binnen een modern rechtssysteem. Haar belangrijkste boodschap was een oproep aan meer publieke instanties, scholen en maatschappelijke organisaties om aandacht te besteden aan het informeren en bewustmaken van de gemeenschap over deze universele rechten, ter bevordering van een cultuur van respect, gelijkheid en menselijke waardigheid.

Tijdens de sessie gaven lokale sprekers uitleg over hoe mensenrechten in de dagelijkse praktijk op Aruba worden toegepast. In veel rechtszaken wordt verwezen naar de rechten verankerd in het EVRM wanneer procedures te lang duren. Ook aan de Universiteit van Aruba wordt tijdens lessen en via de Tienda di Ley aandacht besteed aan mensenrechten, zodat studenten en burgers zich bewust worden van hun rechten. Er werd benadrukt dat veel werknemers op Aruba hun eigen rechten niet goed kennen, en dat ook werkgevers bij het nemen van beslissingen of bij de omgang met personeel rekening moeten houden met mensenrechtenprincipes. Het werd eveneens onderstreept dat het Statuut van het Koninkrijk der Nederlanden de mensenrechten als een integraal onderdeel van de constitutionele relatie binnen het Koninkrijk erkent.

Het evenement werd afgesloten met een artistieke presentatie die op een visuele en emotionele manier liet zien hoe mensenrechten in het dagelijks leven worden geschonden. Denk aan voorbeelden van kinderen die niet naar school kunnen omdat hun ouders geen geld hebben, of mensen die worden gediscrimineerd of geen medische zorg krijgen vanwege hun illegale status. Het kunstwerk bracht een duidelijke en krachtige boodschap over: mensenrechten vormen de basis voor waardigheid, vrijheid en gerechtigheid voor iedereen op Aruba.
Press release: MEP

Whatsapp Image 2025 11 05 At 8.59.18 AmWhatsapp Image 2025 11 05 At 8.59.19 Am

Related posts

TCB kondigt vertrek aan van CEO Miles Mercera

EA News Author

Crypto millionaire buys part of tropical island, plans to create a “paradise on earth” with his own legal system

EA News Author

OLB en BIT-Lab werken samen om jongeren en diaspora te verbinden

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message