Pas vorige week was minister-president Jetten op Aruba om verschillende onderwerpen te bespreken met het kabinet-AVP-Futuro. We hebben heel veel foto’s gezien van vergaderingen en ontmoetingen tussen de Arubaanse regering en premier Jetten. Wij namen aan dat de regering de uitdagingen waar het land Aruba voor staat zou aankaarten, evenals de belangrijkste thema’s zou aanpakken. Dit bleek NIET het geval te zijn. Want tot onze verbazing zijn deze week drie ministers van het kabinet-AVP-Futuro op het vliegtuig gestapt richting Nederland om te gaan feesten en vieren. Het betreft hier premier Mike Eman, minister Gerlien Croes en minister Geoffrey Wever.
An onnodig “snoepreisje” op kosten van het volk
Een reis zonder agenda, zonder zin, zonder doel en absoluut zonder urgentie. Dit is volstrekt onacceptabel, gezien het feit dat er pas vorige week nog verschillende ontmoetingen hebben plaatsgevonden tussen de Arubaanse regering en de Nederlandse bewindsman Jetten. Deze reis heeft de belastingbetaler meer dan 100.000 gulden gekost. De ministers reisden niet alleen; ze namen een hele delegatie mee, waaronder adviseurs en de secretaris van de Raad van Ministers. Wat wij hebben begrepen, is dat zij gedrieën speciaal naar Nederland zijn gegaan voor het feest van de Gevolmachtigde Minister, Milly Schwengle. Dit was de enige echte reden voor dit snoepreisje.
Terwijl het volk wordt gewurgd door hoge prijzen en gezinnen in nood verkeren, kiest de regering ervoor om te reizen, te feesten en te smijten met gemeenschapsgeld. Welke noodzaak was er dat niet één, niet twee, maar drie ministers naar Nederland reisden voor een feest? Was dit werkelijk een prioriteit? Was dit echt nodig?
Lege beloften: Het volk lijdt, terwijl de regering een surplus heeft
Op dit moment hebben de prijzen van benzine, diesel, gas en zelfs brood alle bestaande records verbroken. Nooit eerder waren deze prijzen zo hoog! Er zijn overal prijsklappen; waar het volk zich ook wendt, terwijl aan het volk was beloofd dat de kosten van levensonderhoud zouden dalen en de koopkracht zou verbeteren. Vandaag zien we dat beloften niet zijn nagekomen. De kosten van levensonderhoud zijn volledig onbeheersbaar, de koopkracht is met grote stappen achteruitgegaan en bijgevolg blijft de armoede groeien.
Het bestaansminimum voor een gezin van vier personen is gestegen naar 5552 gulden, wat wederom een aanzienlijke stijging betekent.
Een serieuze regering zou deze uitdagingen hebben aangepakt. Ze hebben een overschot van 500 miljoen gulden, maar dit geld bereikt het volk NIET! Ze pochen met positieve ratings, ze pochen met een gezonde financiële situatie, terwijl de portemonnee van onze mensen moord en brand schreeuwt. Het volk is gemanipuleerd en voorgelogen dat de financiële situatie zou verbeteren. De realiteit? Nooit eerder in de geschiedenis was Aruba zo onbetaalbaar! Dit is een regering zonder oor en zonder gevoel voor degenen die het hardst hulp nodig hebben. Zij reizen, zij feesten, zij genieten… en het volk lijdt!
