Lokaal/ArubaDutch

Terwijl het Hof hem schuldig bevond en veroordeelde voor verduistering en valsheid in geschrifte: Alvin Howell gaat in cassatie tegen de uitspraak van het Hof

Corte De Aruba

Vanmiddag heeft het Gemeenschappelijk Hof van Justitie uitspraak gedaan in de hoger beroepszaak van Alvin Howell. Het Hof heeft Howell schuldig bevonden en het vonnis waartegen Howell in beroep was gegaan, bevestigd. Howell is het hier niet mee eens en gaat in cassatie tegen de uitspraak van het Hof.

AFWIJZING VERZOEK NIET-ONTVANKELIJKHEID OPENBAAR MINISTERIE De uitspraak vond plaats via videoconferentie. Het Hof was in de rechtszaal in Curaçao aanwezig samen met advocaat mr. Herrera, terwijl Alvin Howell in de rechtszaal op Aruba was. Het Hof verklaarde alle kritiek van mr. Herrera op de wijze waarop het onderzoek is gevoerd te hebben bestudeerd. De advocaat had het Hof verzocht de Procureur-Generaal (PG) niet-ontvankelijk te verklaren en Howell vrij te spreken. Het Hof heeft dit verweer verworpen en geoordeeld dat het onderzoek correct is uitgevoerd.

HOF VEROORDELT HOWELL Het Hof verklaarde Howell schuldig en bevestigde het vonnis waartegen hoger beroep was ingesteld. Wat betreft de strafmaat hield het Hof rekening met het feit dat deze zaak al 3 jaar loopt. Daarom werd besloten de straf te verminderen van 24 maanden naar 23 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Het Hof voegde eraan toe dat de boete van 35.000 florin blijft staan en dat de reeds in beslag genomen 15.000 florin verbeurd blijft.

HOWELL GAAT IN CASSATIE Na de uitspraak van het Hof liet Howell weten dat hij, na overleg met zijn advocaat mr. Herrera, heeft besloten in cassatie te gaan tegen het vonnis. Nu zal de Hoge Raad der Nederlanden de zaak gaan beoordelen.

Related posts

Laten we een familiedag doorbrengen en tegelijkertijd bijdragen aan een goed doel

EA News Author

Bonaire viert Internationale Vrouwenduikdag

EA News Author

Geen reden tot paniek over de situatie tussen Venezuela en de VS

EA News Author

Leave a Comment

Whatsapp Message